Her 4 kişiden biri bunu yapıyor

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün , "Ülkemizde e-ticaret son 5 yılda ortalama yüzde 30 büyüme yakaladı.  Her  4 tüketiciden  biri  internetten alışveriş yapıyor.

haber7
0

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün , Türkiye de e-ticaretin son 5 yılda ortalama yüzde 30 büyüdüğünü belirterek , "Ülkemizde  Her  4 tüketiciden  biri  internetten alışveriş yapıyor." dedi.

 

Düzgün , teknolojinin tüm sektörlerde olduğu gibi perakende sektöründe de önemli değişiklikleri beraberinde getirdiğini söyledi. Bu değişimin özellikle tüketicilerin satın alma süreçlerini etkilediğini ifade eden Düzgün , dijitale doğru hızlı bir dönüşüm olduğunu bildirdi. Düzgün , e-ticaret rakamlarının da  bunu  gösterdiğine işaret ederek şöyle konuştu:

"Dünyada perakende sektörünün yıllık büyümesi yüzde 3-4. Buna karşın küresel e-ticaret yılda yüzde 16 büyüyor. Bugün karşımızda yeni jenerasyonla birlikte daha mobil , daha hızlı ve kolay tüketim yapmak isteyen bir nüfus var. Ülkemizde e-ticaret son 5 yılda ortalama yüzde 30 büyüme yakaladı.  Her  4 tüketiciden  biri  internetten alışveriş yapıyor. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de dijital marketlere doğru kayma söz konusu. Bu alanda satışları artırmak için özellikle Avrupa da yazılı ve görsel medyaya kıyasla sosyal medyada reklam yatırımı hızla artıyor."

 

"MARKET SEPETLERİ BÖLÜNDÜ"

e-ticaret sayesinde gündelik ihtiyaçların artık hızlı bir şekilde birden fazla ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =