İdlib'e yoğun hava saldırıları: Çok sayıda ölü var

Suriye'de Beşşar Esed rejimi ve destekçisi Rusya'nın  İdlib  Gerginliği Azaltma Bölgesi sınırları içerisindeki yerleşimlere düzenlediği  yoğun   hava  saldırılarında 10 sivil yaşamını yitirdi.

haber7
0

Rejim ve destekçilerinin Han Şeyhun ve Marratinnuman ilçelerine , Bıdama beldesi , Marrıthırme ve Medaya köyleri ile  Hama  nın kuzey kırsalında Kefer Zita , Latamine ilçelerine ve Latmin köyüne kara ve  hava   saldırıları  sürüyor.

İdlib Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) Müdürü Mustafa Hac Yusuf , AA muhabirine yaptığı açıklamada , "Dün akşam saatlerinden sonra  hava   saldırıları  şiddetlendi. Rejim ve destekçilerinin saldırılarında 10 sivil hayatını kaybetti." dedi.

Muhaliflere ait uçak gözlemevi ile Sivil Savunma kaynaklarından alınan bilgiye göre , Rus savaş uçaklarının dün akşam saatlerinden sonraki bombardımanında  İdlib  in Marrıthırme köyündeki bir sağlık merkezi hedef alındı. Saldırıda biri sivil savunma görevlisi , 2 si sağlık çalışanı olmak üzere 3 sivil hayatını kaybetti.

Suriye Amerikan Doktorları Derneği nin (SAMS) sorumlularından Doktor Muhammed Kettub da söz konusu saldırıya ilişkin , akşam saatlerinde bir sağlık noktasının 17 kez hedef alındığını söyledi. Kettub , "Saldırıda bir hemşire ve bir ambulans şoförü de vefat etti. Ambulans da kullanılmaz hale geldi." diye konuştu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =