Dikkat! Meteorolojiden sağanak uyarısı

Marmara'nın doğusu , İç Ege , Batı Karadeniz'in batısı , İç Anadolu ile Akdeniz Bölgesi'ndeki bazı illerde bugün  sağanak  ve gök gürültülü  sağanak   uyarısı  yapıldı.

haber7
0

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son değerlendirmelerine göre , bugün ülkenin kuzey ve iç kesimleri parçalı bulutlu olacak.

Marmara nın doğusu , İç Ege , Batı Karadeniz in batısı , Edirne , Kırklareli , Eskişehir , Ankara , Çankırı ve Osmaniye çevreleri ile Antalya nın iç kesimleri , Adana nın kuzey ve doğusu , Kahramanmaraş ın güneybatısı ve Hatay ın kuzeybatı kesimlerinde  sağanak  ve gök gürültülü  sağanak  öngörülüyor. Diğer yerlerde havanın az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor. 

Hava sıcaklıklarının , kuzey ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin 4-6 derece üzerinde , diğer yerlerde mevsim normallerinde seyretmesi öngörülüyor.

Rüzgarın genellikle kuzeyden , güney ve doğu kesimlerde güneyden hafif , ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. 

Öte yandan , kuzey ve doğu kesimlerdeki sıcaklık artışı nedeniyle oluşabilecek güneş çarpması , vücutta sıvı kaybı gibi olumsuzluklara karşı özellikle kronik sağlık problemi olanların , 65 yaş üstü yaşlılar ve çocukların dikkatli olmaları uyarısında bulunuldu. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =