Açılışını Erdoğan yapmıştı! Halk rahat nefes aldı

İstanbul ile İzmir arasında 8 ,5 saati bulan seyahat süresini 3 ,5 saate düşüren otoyolda bayram dönüşü trafik akıcı şekilde ilerliyor. Otoyolu kullanan sürücüler , memnuniyetlerini dile getirdi.

haber7
0

Kurban Bayramı tatilinin son gününde vatandaşların dönüş yolculuğu başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  tarafından açılışı gerçekleştirilen , İstanbul ile İzmir arasında 8 ,5 saati bulan seyahat süresini 3 ,5 saate düşüren otoyolda trafik akıcı bir şekilde ilerliyor.

Bursa Batı Gişeleri nde otoyol ücretini nakit ödeyen vatandaşlar kuyruk oluştururken , Hızlı Geçiş Sistemi nin olduğu noktalarda trafik yoğunluğu oluşmadan geçişler sağlanıyor.

Görevliler , kuyruk oluşan gişelerde trafiğin aksamadan devam etmesi için sürücüleri yönlendiriyor.

Önceki tatil dönüşlerinde yoğunluk oluşan İstanbul-İzmir kara yolunda ise yoğunluk yaşanmazken , trafik normal seyrinde akıyor.

Otoyolu kullanan sürücüler , yoldan memnun olduklarını ve ancak fiyatlarda indirim beklediklerini söylediler.

Aydın dan Bursa ya giden Özgür Yüksel , yeni yolu beğendiklerini ifade etti.

Yüksel , iş gereği çok seyahat ettiğini dile getirerek , "Fiyatın düşmesini ümit ediyoruz. Beni trafikten kurtardı , o anlamda iyi" dedi.

İzmir den Bursa ya giden Vezir Tarla ise otoyolun çok  rahat  olduğunu belirterek , "Normalde 6-7 saat süren yol şimdi kısa. Fiyat biraz iyi olsa daha iyi olabilir. Bundan sonra yolu kullanmaya devam ederiz" ifadesini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =