Rus yapımı savaş uçağı Su-22 Suriye'de düşürüldü

Suriye'deki muhalif gruplar ile rejim karşıtı silahlı gruplar , İdlib'in güneyinde  Rus   yapımı  ve Esed rejimine ait Su-22  savaş  uçağını düşürdü.

haber7
0

Suriye nin İdlib de ki muhalifler ile rejim karşıtı silahlı gruplar , İdlib ilinin güney kırsalında Beşşar Esed rejimine ait bir  savaş  uçağını düşürdü.

Hama ilinin kuzey kırsalı ve İdlib in güneyine saldırı düzenlemeye çalışan Esed rejimine ait bir  savaş  uçağı , muhalifler ve rejim karşıtı silahlı gruplar tarafından hedef alındı. İdlib deki muhalif gruplar ile rejim karşıtı silahlı grupların oluşturduğu ortak askeri operasyon grubu Fethi-il Mubin , İdlib in güneyinde Temaniye beldesi yakınlarında Esed rejimine ait SU 22 tipi  savaş  uçağı düşürdüklerini açıkladı.

İdlib deki Ulusal Özgürleştirme Cephesi nin bileşenlerinden Nasır Ordusu nun Sözcüsü Muhammed Raşit , AA muhabirine yaptığı açıklamada , Esed rejimine ait SU 22 tipi  savaş  uçağının , İdlib in güney kırsalında Temaniye beldesinin semalarında uçaksavar birlikleri tarafından vurulduğunu söyledi. Raşit , düşürülen uçağın pilotunun paraşütle Temaniye beldesi civarına inmesi sonrasında yakalandığını ifade etti.

Hama ilinin doğu kırsalı ve İdlib in güneyine saldırı düzenlemeye çalışan Esed rejimine ait L39 tipi bir  savaş  uçağı , 26 Aralık 2017 de Özgür  Suriye  Ordusu (ÖSO) bileşenlerinden Özgür İdlib Ordusu tarafından vurulmuştu.

Esed rejimi Han Şeyhun ilçesine ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =