Yemin ederek görevine resmen başladı!

ABD'nin yeni  Ankara  Büyükelçisi David Satterfield , bugün  ABD  Dışişleri Bakanlığında  Yemin   ederek  büyükelçilik  görevine   resmen  başladı.

haber7
0

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo , Satterfield ın  Yemin  törenine ilişkin Twitter dan yazılı bir açıklama yaptı.

Satterfield in  Yemin  törenine katılmaktan keyif aldığını belirten Pompeo , "Elçi Satterfield , bu pozisyona büyük tecrübe ve bilgi katacak.  ABD  nin  Ankara  Büyükelçiliğinde çıkarlarımızı temsil edecek Saaterfield e sahip olduğumuz için şanslıyız." ifadelerini kullandı.

ABD NİN EN KIDEMLİ DİPLOMATLARINDAN

ABD Başkanı Donald Trump , 2017 de göreve başlamasının ardından aynı yıl içinde Türkiye deki görev süresi dolan  ABD  nin  Ankara  Büyükelçisi John Bass ı Afganistan Büyükelçisi olarak atamıştı. Bass ın  Ankara  dan ayrılmasının ardından yaklaşık 1 ,5 yıl Türkiye ye büyükelçi ataması yapılmamıştı. Trump , 1 ,5 yılın ardından 16 Şubat ta  ABD  nin  Ankara  Büyükelçiliği için Satterfield ın adaylığını açıklamıştı.  ABD  Senatosu da 28 Haziran da  ABD  nin  Ankara  Büyükelçiliği için daha önce ismi açıklanan Satterfield ın görevini onaylamıştı.

ABD Dışişleri Bakanlığının en kıdemli kariyer diplomatlarından biri olarak öne çıkan Satterfield , 1980 den beri özellikle Orta Doğu da birçok farklı görevde bulundu.

Satterfield ,  ABD  Dışişleri Bakanlığında Yakın Doğu İlişkilerinden Sorumlu Müsteşar olarak görev yaptığı dönemde Türkiye , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =