Kriz giderek büyüyor! Güvenoyu vermeyecekler

İtalya’daki hükümet krizinde Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Lig Partisi lideri Matteo Salvini , 20 Ağustos’ta parlamentoda Başbakan Giuseppe Conte için  Güvenoyu  vermeyeceklerini açıkladı.

haber7
0

Salvini , geçen perşembe kendisinin çıkardığı ve partisinin de Başbakan Giuseppe Conte için güvenoyu talep etmesiyle zirve yapan krizde tavizsiz tavrını sürdürüyor. 

 

 

Partisinin güvenoyu talebini hemen işleme koymak için dün verdiği önergeler Senato Genel Kurulunda reddedilen Salvini , Başbakan Conte’nin 20 Ağustos ta Senato da yapacağı açıklama sonrasında güven oylamasına gidilmesi için bastıracaklarının işaretini verdi. 

 

 

"BAŞBAKAN A GÜVENSİZLİK OYU VERECEĞİZ"

Lig Partisi lideri Salvini , radyo programında yaptığı açıklamada , "20 Ağustos’ta Başbakan’a güvensizlik oyu vereceğiz." dedi. 

Salvini , saray oyunları ya da teknik hükümetlere izin vermeyeceklerini , doğru , demokratik , şeffaf yolun seçimlere gitmekten geçtiğini belirterek , "Biz , İtalyanların oy kullanabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz." diye konuştu.

SALVİNİ YE TEPKİ

Lig in koalisyon ortağı 5 Yıldız Hareketi nin (M5S) blog sitesinden Salvini ye tepki gösterildi. Blogda paylaşılan yazıda , "Salvini nin tutarsızlığı gerçekten utanç verici. O ve Lig den gelen bakanlar , Başbakan Conte ye güvensizliklerini açıklamışken neden halen bu hükümetin parçası olmaya devam ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =