İdlib'de rejime ait savaş uçağı düşürüldü iddiası

Suriye'de rejim karşıtlarının elindeki son kent olan İdlib'e yönelik Esad rejiminin havadan ve karadan saldırılar devam ediyor. Bugün bombardıraman için havalandığı öne sürülen bir rejim uçağın

haber7
0

Hemen her gün rejim uçaklarının bombaladığı kentte bugün bir rejim uçağının muhalifler tarafından düşürüldüğü iddia edildi.

PİLOT KENDİSİNİ FIRLATARAK KURTULDU

Bombardıman için  İdlib  semalarında uçan  rejime   ait  Sukhoi-22 model  savaş  uçağının Han Şeyhun bölgesi yakınlarında düşürüldüğü ve uçağın pilotunun kendisini fırlatarak kurtulduğu öne sürüldü.

Suriye nin kuzeybatısında , Hatay ın karşısındaki  İdlib  kenti , ülkedeki iç savaşın başlamasının ardından Özgür Suriye Ordusu’nun kontrolüne girdi.

 

 

Lazkiye , Halep ve Hama ile komşu olan 1 ,5 milyon nüfuslu  İdlib  , rejim kontrolüne giren bölgelerden tahliye edilenlerin sığınmasıyla 4 milyona ulaştı. Bünyesinde 70 bin civarında silahlı militanı bulunduğu öne sürülen radikal dinci örgüt Heyet Tahriri Şam (HTŞ) kontrolünde olan ve ülkenin her yerinden gelen rejim karşıtlarının toplanması nedeniyle Küçük Suriye olarak adlandırılan  İdlib  , Esad rejiminin hedefi haline geldi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =