Uçak kazasında ölen Sala için kan donduran rapor!

 Uçak   kazasında  hayatını kaybeden Emiliano Sala'nın , kazadan önce yüksek oranda karbonmonoksit gazına maruz kaldığı açıklandı.

haber7
0

Sene başında uçak  kazasında  hayatını kaybeden Arjantinli futbolcu  Emiliano Sala  ve pilot  David Ibbotson  ın soruşturmasında yeni detaylar ortaya çıktı.

Kazayı inceleme altına alan İngiltere Hava Kazaları Soruşturma Birimi (AAIB) tarafından yayımlanan rapora göre ,  Sala  nın kanında yüzde 58 oranında karbonmonoksit gazı tespit edildi.

 

 

Raporda , bu derece yüksek oranda karbonmonoksit gazına maruz kalan bireylerde baygınlık , bilinç kaybı ve kalp krizi gibi semptomlar yaşandığı , kaza yapan uçağın içinde yolcu ile pilotu ayıran kabin olmadığı için cesedine henüz ulaşılamayan pilot  David Ibbotson  ın da büyük ihtimalle aynı durumu yaşadığı belirtildi.

Karbonmonoksit zehirlenmesi halinde pilotun manevra kabiliyetinin önemli ölçüde veya tamamen yok olacağı vurgulanan raporda ,  Sala  ve Ibbotson ın zehirlenme sonrası uçak içerisinde veya çarpma etkisiyle ölme olasılığına ilişkin bilgi verilmedi.

 

 

Raporun ardından  Sala  nın ailesi tarafından yapılan açıklamada ise "Uçağın içinde bu derece yüksek karbonmonoksit gazı saptanması , bu olay hakkındaki kuşkularımızı daha da artırıyor. Gazın uçağın içine nasıl sızdığı ve Emiliano nun ne şekilde öldüğü ,  yapılacak incelemelerle mutlaka ortaya çıkarılmalıdır." ifadeleri kullanıldı.

Arjantinli santrfor ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =