Somali'nin başkenti Mogadişu yakınlarında bir  askeri   üsse   bombalı  araçla  saldırı  düzenlendi. En az 15 askerin hayatını kaybettiği bildirilen saldırıyı terör örgütü Eş-Şebab üstlendi.

haber7
0

Somali nin başkenti Mogadişu nun batısında bulunan Awdheegle bölgesindeki bir  askeri  üsse bomba yüklü araçla  saldırı  düzenlendi. Yerel kaynaklar tarafından yapılan açıklamada , patlamanın ardından çatışma çıktığı belirtildi. En az 15 askerin hayatını kaybettiği saldırıyı terör örgütü Eş-Şebab üstlendi.

Kara Kuvvetleri Komutanı General Yussuf Raage Odowaa tarafından yapılan açıklamada , "Bugün terörist grup Eş-Şebab , askerlerimizin bulunduğu bir  askeri  üsse  saldırı  düzenledi. Askerlerimiz sayesinde teröristleri etkisiz hale getirdik. Ayrıca çatışma bölgesinden kaçan bazı teröristleri de el geçirdik" dedi. General Odowaa , açıklamasının devamında yakalanan teröristlerin basına ifşa edileceğini açıkladı.

Somali ordusunun bölgedeki başka bir  askeri  üssünde görevli Yüzbaşı Hüseyin Ali ise , üsse yaklaşan bomba yüklü aracın askerlerin ateş açması üzerine infilak ettiğini açıkladı. İletişimin kopuk olduğunu belirten Yüzbaşı , Eş-Şebab bazı özel telekomünikasyon hatlarının bir kısmını kesti dedi

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =