Türk Kızılay 51 ülkede kurban dağıtıyor

 Türk  Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı Yorulmaz , "Kurban Bayramı vesilesiyle  Türk   Kızılay  çalışanları ve gönüllüleri olarak dünyanın dört bir yanına dağıldık. 51  ülkede  4 milyon 500 bin

haber7
0

Türk Kızılayın  kurban  çalışmaları kapsamında Zanzibar da bulunan Türk  Kızılay  Genel Başkan Yardımcısı  Naci Yorulmaz  , Türkiye başta olmak üzere Balkanlar , Orta ve Güney Asya , Amerika , Orta Doğu ve Afrika da 100 noktada  kurban  kesimi ve dağıtımı yaptıklarını söyledi.

Bu yıl ilk defa Fildişi Sahilleri , Mozambik , Zimbabve , Komor Adaları , Ruanda , Endonezya , Filipinler , Kamboçya , Gürcistan , Tataristan , Yunanistan ile Surinam da  kurban  kesimi gerçekleştirdiklerini aktaran Yorulmaz , Türk Kızılayın 151 yıldır dünyadaki muhtaçlara destek olduğunu dile getirdi.

"DİN , DİL VE IRK AYIRMIYORUZ"

Yorulmaz , şöyle devam etti:

"Dünyanın dört bir tarafında dil , din ve ırk ayırmadan ihtiyaç sahibi insanların yanında onlara kol kanat germeye çalışıyoruz.  kurban  Bayramı vesilesiyle Türk  Kızılay  çalışanları ve gönüllüleri olarak dünyanın dört bir yanına dağıldık. 51 ülkede 4 milyon 500 bin kişiye ulaşacağız. Türk Kızılaya güvenen değerli bağışçılarının emanetlerini hisselerini dağıttık."

Tanzanya da Darüsselam ve Zanzibar dahil olmak üzere dört bölgede  kurban  kesimi yaptıklarını belirten Yorulmaz , Tanzanya genelinde 20 bin kişiye ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti.

Tanzanya da 69 kişinin hayatını kaybettiği tanker patlamasında ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =