Yunanistan alarmda! Avrupa'dan yardım geldi

Yunanistan’ın Evia adasındaki orman yangınına , İtalya’dan destek geldi. 2 yangın söndürme uçağı Yunanistan’a gönderildi.

haber7
0

Yunanistan’ın başkenti Atina’nın kuzeyindeki Evia adasında çıkan orman yangınına Avrupa’dan destek geldi. İtalya Sivil Savunma Kurumu , resmi web sitesinden yaptığı açıklamada , 2 adet Canadair CL-415 yangın söndürme uçağını adaya sevk ettiğini duyurdu. 

Orman yangınının rüzgar ve yüksek hava sıcaklıkları sebebiyle hızla yayılması sonucu , bölgede olağanüstü hal ilan edildi.  Atina  Belediye Başkanı  Kostas Bakoyannis  , yerel medyaya yaptığı açıklamada , “Büyük , insanüstü bir çaba sayesinde durum daha iyi gözüküyor. Bu zor bir yangın ve insan hayatını tehlikeye sokacak bir durum yok. Önemli olan da bu” dedi.

Yetkililer , 4 kasabanın ve yüzlerce kişinin bölgeden tahliye edildiğini duyurdu.

 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =