Ciğerlerimize sabotaj!

Terör örgütü PKK’nın turizm bölgelerinde ateşe verdiği ormanlarımız , Kurban Bayramı’nda da alev alev yandı. Farklı bölgelerde bayramın ilk 3 günü eş zamanlı çıkan tam 30 yangın ter&ou

haber7
0

Kurban Bayramı’nda Türkiye’nin dört bir tarafından yangın haberleri peş peşe geldi. Tarım ve Orman Bakanlığı önceki gün yurt genelinde 18’i orman 12’si kırsal alan olmak üzere toplam 30 yangının gerçekleştiğini açıklandı. 3 güne yayılan 30 yangın büyük şüphe uyandırdı. Yangınlar , Suriye’de Güvenli Bölge’ye yönelik Müşterek Harekat Merkezi çalışmalarının yürütüldüğü günlerde , yurt içi ve sınır ötesinde köşeye sıkışan terör örgütü PKK’nın bu durumlarda gerçekleştirdiği sabotajlarını gündeme getirdi. Orman yangınlarını soruşturan savcılıklar olayın terör boyutunu da soruşturmaya dahil etti. Dün de  Fethiye  , İnegöl ve İzimr  Bayındır  da ormanlık alanda yangın çıktı. 

Yaklaşık 24 saatte 30 adet yangın arasında , yangına "14 dakika" müdahale ile , Türkiye yangın söndürmede dünya rekoru kırdı. 

MARMARA ADASINDA 2 GÖZALTI 

Marmara Adası’nın Mestanağa mevkisinde 80 hektar alanda etkili olan yangın önceki gece ekiplerin 10 saat süren mücadelesi sonucu kontrol altına alındı. Evinin bahçesini temizlemesi için biriktirdiği otları yaktığı ve yangının bu nedenle çıktığı iddia edilen H.T.  ile 1 kişi gözaltına alındı.  

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde de önceki gün yangın çıktı. Yangın kontrol altına ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =