Meteoroloji uyardı! Sıcak havaya dikkat

Doğu Anadolu Bölgesi için  Sıcak  hava uyarısında bulunuldu.

haber7
0

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre , bölge genelinde hava az bulutlu ve açık , kuzeydoğu kesimlerinde parçalı bulutlu geçecek.

 

 

Sıcaklığın mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyredeceği bölgede , rüzgarın güney ve güneybatıdan hafif ,  zaman zaman orta kuvvette esmesi öngörülüyor.

Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı  Ardahan  da 9 ,  Kars  ta 10 , Ağrı ve  Erzurum  da 13 ,  Iğdır  ve  Erzincan  da 18 , Tunceli de 21 derece ölçüldü. 

 

 

Gün içinde en yüksek sıcaklığın  Tunceli  de 40 ,  Erzincan  da 39 ,  Iğdır  da 38 ,  Ağrı  da 35 ,  Kars  ve  Erzurum  da 33 ,  Ardahan da ise 32 derece olması bekleniyor.

YAŞLI , HASTA VE ÇOCUKLAR DİKKAT ETMELİ

Bölgede mevsim normalleri üzerinde seyredecek sıcaklık sebebiyle başta yaşlılar , çocuklar ve kronik hastalığı bulunanlar olmak üzere vatandaşlar , güneş ışınlarının dik geldiği 10.00-16.00 saatleri arasında güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmamaları konusunda uyarıldı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =