Ürdün'den İsrail'e 'Kudüs' notası

Ürdün ,  İsrail  Kamu Güvenliği Bakanı Gilad Erdan'ın Mescid-i Aksa'daki statükonun değiştirilmesi çağrısıyla ilgili İsrail'e nota gönderdi.

haber7
0

Ürdün ,  İsrail  Kamu Güvenliği Bakanı Gilad Erdan ın Mescid-i Aksa daki statükonun değiştirilmesi çağrısıyla ilgili İsrail e nota gönderdi.

 

 

Ürdün Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Süfyan el-Kudat , yaptığı yazılı açıklamada , ülkesinin ,  İsrail  Kamu Güvenliği Bakanı Erdan ın Yahudilerin de ibadet etmeleri için Mescid-i Aksa daki statükonun değiştirilmesi çağrısını ve buna benzer açıklamaları reddettiğini bildirdi.

Kudat , Mescid-i Aksa daki mevcut tarihi ve yasal durumu değiştirme girişiminin tehlikeli sonuçları olacağı uyarısında bulundu.

 

 

Uluslararası hukuk ve uluslararası insan hakları kanunlarına göre  İsrail  in işgalci bir güç olduğuna dikkati çeken Kudat ,  İsrail  in yükümlülüklerini eksiksiz yerine getirmesi ve statükoya tam olarak saygı göstermesi gerektiğini vurguladı.

İsrail yönetiminden Mescid-i Aksa daki statükoyu değiştirme girişimlerinin tamamını derhal durdurmasını isteyen Kudat , Bakanlığının , Kamu Güvenliği Bakanı Erdan ın açıklamalarını protesto etmek ve karşı çıkmak için diplomatik kanallardan resmi nota gönderdiğini duyurdu.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =