ABD  ve Çin arasındaki  ticaret   savaşında   yeni  gelişme yaşandı.  ABD   ticaret  Temsilcisi bazı ürünlerin vergi listesinden kaldırılacağını belirtirken dizüstü bilgisayar ve cep telefonlarına ilişkin  ek vergi  uygulaması

haber7
0

ABD Ticaret Temsilcisi , sağlık , güvenlik , ulusal güvenlik ve diğer faktörlere ilişkin bazı ürünleri Çinvergi listesinden kaldırılacak. Bu ürünler ek yüzde 10 luk vergiye tabi tutulmayacak. Cep telefonu ve dizüstü bilgisayar gibi bazı ürünlere getirilen  ek vergi  uygulaması 15 Aralık a kadar ertelenecek.

Ek vergi uygulamasının erteleneceği diğer ürünler ise video oyun konsolları , belli başlı oyuncaklar , bilgisayar ekranları , ayakkabı ve giyim ürünleri olacak.

ABD BORSALARI TEPKİ GÖSTERDİ

ABD  ticaret  Temsilcisi nin Çin le ilgili olumlu açıklamalarının ardından  ABD  borsaları yükselmeye başladı. Dow Jones endeksi saat 16:57 itibariyle yüzde 0.20 oranında yükselişle 25 bin 948 puan , S&P 500 endeksi yüzde 0.24 oranında yükselişle 2 bin 890 puan , Nasdaq ise yüzde 0.41 oranında yükselişle 7 bin 895 puan seviyesinde işlem görüyor.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =