'İlk sırada siz olacaksınız'

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı  John Bolton  , İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılmasının ardından ABD ile  ticaret  anlaşması yapmak isteyen ülkeler arasında öncelikli olacağını belirtti

haber7
0

ABD’den İngiltere’ye öncelikli  ticaret  sözü geldi. ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı  John Bolton  , İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılmasının ardından ABD ile  ticaret  anlaşması yapmak isteyen ülkeler arasında öncelikli olacağını belirtti.

İngiliz yayın kurumu BBC , ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’ın Londra ziyareti kapsamında ABD’nin İngiltere’nin AB’den anlaşmasız şekilde çıkmasını desteklediğini ifade ettiğini bildirdi.

Bolton , İngiltere’nin AB’den ayrılmasının ardından (Brexit) ABD ile  ticaret  anlaşması yapacak olan ülkeler içerisinde ilk  sırada  yer alacağını kaydetti.

İngiltere’nin AB’den çıkışının ardından ABD’nin bir dizi sektör bazlı  ticaret  anlaşmasının müzakerelerine başlayabileceğinin atını çizen Bolton , “Net olmak gerekirse , Trump’ın yönetiminde Britanya  ticaret  sırasının her zaman en önünde olacak. Biz çok hızlı hareket etmek istiyoruz. Bir önceki hükümetle daha hızlı ilerlemiş olmayı dilerdik.” ifadelerini kullandı.

5G DE KONUŞULDU

Financial Times gazetesi ise , Bolton’un Çinli Huawei’nin İngiltere’nin 5G altyapısında rol alması ihtimaline ilişkin de değerlendirmelerine yer verdi.

Bolton , “İngiliz yetkililer bana Huawei meselesine ilk aşamasından itibaren baktıklarını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =