F-35'leri Türkiye'ye verdirmeyen İsrail'den şimdi de Su-35 komplosu

İsrail'in eski  Moskova  büyükelçisi  Zvi Magen  , Rus gazetesine verdiği röportajda , Rusya'nın  Su-35  savaş uçaklarını Türkiye'ye satmaması konunda uyarılarda bulundu.

haber7
0

Rusya dan alınan  S-400  hava savunma sistemleri sebebiyle ,  ABD  nin  F-35  savaş uçaklarını  Türkiye  ye satmaması konusunda lobi faaliyetleri yürüttüğü ortaya çıkan  İsrail  ,  şimdi  de gözünü  Su-35  lere dikti.  F-35  programından çıkarılma süreci başlatılan  Türkiye  , savaş uçağı ihtiyacını karşılamak için farklı alternatifleri listesine aldı. Listenin en üst sıralarında ise , Rus  Sukhoi  şirketinin ürettiği  Su-35  ler var.

İsrail medyasından bomba S-400-F-35 iddiası!  Türkiye  ye büyük komplo

RUSYA YA TÜRKİYE UYARISI

İsrail in eski  Rusya  büyükelçisi  Zvi Magen  ,  Rusya  yı  Türkiye  ye  Su-35  satışı konusunda uyardı. Rusya da yayın yapan Vzglyad gazetesine verdiği röportajda Magen , "Ankara ya güvenilemeyeceğini" belirterek ,  Moskova  yönetimini  Türkiye  ye  Su-35  savaş uçağı satışıyla ilgili bir anlaşmaya imza atmakta ihtiyatlı olması gerektiği konusunda uyardı.

TÜRKİYE YE KÜSTAH SÖZLER

Türkiye yi "gölgeli-şüpheli partner" olarak tanımlayan İsrailli elçi , "Türkiye tüm düğünlerde dans ediyor ve aynı anda tüm sandalyelerde oturuyor. Ankara  NATO  nun aktif bir üyesi ve yakın zamanda onu terk etmeyecek" dedi.

Rusya ya kendince uyarılar yapmaya devam eden Magen , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =