Kilo aldığını sanıyordu: Karnından 12 kiloluk kist çıktı

Manisa'da  Kilo   aldığını  zanneden 86 yaşındaki kadının  Karnından  12  Kilo  ağırlığında  kist  çıkarıldı. 77 kiloya kadar çıkan ve ameliyattan sonra 65 kiloya düşen kadın taburcu olmaya hazırlanıyor.

haber7
0

Manisa’da 86 yaşındaki bir kadının  Karnından  12 kilogram ağırlığında yumurtalık kisti çıkartıldı.  Kilo   aldığını  sanarak uzun süre hastaneye gitmeyen yaşlı kadın , karnında 12 kilogramlık  kist  olduğunu öğrenince şaşkınlık yaşadı. Manisa Şehir Hastanesinde başarılı bir operasyonla dev kisti alınan kadın , taburcu olacağı günü bekliyor. 

Manisa’da  Kilo  alma ve şişkinlik şikayetiyle hastaneye başvuran 86 yaşındaki Münise Önder in  Karnından  çıkan devasa kitle hem kendisi hem de ailesini şaşırttı. Demirci ilçesinde yaşayan ve son 6 ayda karnının şiştiğini fark eden Münise Önder , ilk olarak Salihli Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Önder , yapılan muayenenin ardından ManisaCelal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Hafsa Sultan Hastanesi’ne sevk edildi. Burada yapılan tetkikler sonucunda Önder’in karnında yumurtalık kisti olduğu fark edildi. Yakınlarının tavsiyesi ile Manisa Şehir Hastanesi’ne gelen Önder , Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Semih Taşkent tarafından ameliyata alındı. Ameliyatta yaşlı kadının  Karnından  12 kilogram ağırlığındaki yumurtalık kisti çıkartıldı.  ameliyat  sonrası sağlığına kavuşarak rahatlayan yaşlı kadın , taburcu olacağı günü bekliyor. 

77 KİLODAN 65 KİLOYA DÜŞTÜ

Hastanın tedavi sürecine ilişkin bilgi veren Kadın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =