'Sakin kent'in nüfusu 25 katına çıktı, trafik durdu

Muğla'nın 'Sakin Kent' unvanlı Akyaka mahallesinin  nüfusu  , bayram tatilinde 25  katına  çıktı. Sahil ve sokakların tatilcilerle dolduğu ilçede  trafik  durdu.

haber7
0

Muğla’nın ilk ‘Sakin Kent’ unvanlı Akyaka Mahallesi nin nüfusu Kurban Bayramı dolayısıyla 25  katına  çıktı. 

Kurban Bayramı tatilinin ikinci ve üçüncü günü de akın akın Muğla’ya gelen tatilcilerin araçları karayolunda uzun kuyruklar oluştururken günübirlik tatilcilerin gözdesi Ula’nın Akyaka Mahallesi nin hem sahili , hem de sokakları tatilciler ile dolup taşıyor. 

Muğla’nın ilk ‘Sakin Kent’ unvanlı Akyaka Mahallesi nin yerleşik nüfusu 4 bin kişiyken , yaz aylarında özellikle hafta sonları 40-50 binlere varıyor. Kurban Bayramı tatilinde Akyaka’nın nüfusu yerleşik nüfusun 25 katı olan 100 bin kişiye dayandı. Akyaka’nın nüfusu ilçe nüfusunun 4 katı 

Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya , ilçenin genel nüfusunun 25 bin olduğunu , Akyaka’nın Kurban Bayramı tatilinde ilçe nüfusunun 4 , mahalle nüfusunun ise 25  katına  çıktığı söyledi. En büyük sorunun otopark sorunu olduğunun altını çizen Başkan Akkaya , Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile otopark sorununa çözüm bulacaklarını açıkladı. 

Nüfus 100 bine ulaştı 

Ula Belediye Başkanı Akkaya , “Kış aylarında Akyaka’nın nüfusu 4 bin. Şu anda merkez ve diğer plajlarımız ile birlikte 100 bin nüfusa sahibiz. Kış aylarında Akyaka’dan iki kamyon ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =