'ABD'den siparişler arttı'

 İHKİB  Başkan Yardımcısı Özkan Karaca , 1 Eylül’den Çin’den ithal edeceği hazır giyim ürünlerine yüzde 10 ek gümrük vergisi uygulamaya başlamaya hazırlanan ABD'den Türkiye'ye gel

haber7
0

İstanbul Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkan Yardımcısı  Özkan Karaca  , ABD’nin 1 Eylül’den itibaren Çin hazır giyim ürünlerine yüzde 10 ilave gümrük vergisi uygulama kararını Türk Moda Endüstrisi için fırsata çevirmek istediklerini belirterek , "Daha şimdiden ABD’den gelen siparişlerde bir artış gözlemliyoruz. Ek siparişlerle birlikte önümüzdeki 5 ayda çok daha iyi bir performans sergileyerek bu yıl ABD’ye ihracatımızı 700 milyon dolara çıkaracağımızı öngörüyorum." ifadelerini kullandı.

Karaca yaptığı yazılı açıklamayla ABD’nin Las Vegas kentinde 11 Ağustos ta başlayan ve alanında dünyanın en büyük hazır giyim fuarlarından biri olan Magic Show’a katıldıklarını aktardı.

Fuara katılan Türk firmalarının dünyanın dört bir yanından gelen alıcıların yoğun ilgisi ile karşılaştığını belirten Karaca , fuara Türkiye’den 21’i  İHKİB  öncülüğünde milli , 12’si bireysel olmak üzere toplam 33 firmanın katıldığını kaydetti.

İHRACATIMIZ YÜZDE 71. ARTTI

Türk sektör paydaşlarının yeterli hazırlıkları ve çalışmaları yapması halinde  ABD  pazarına daha fazla satış yapabileceğini belirten Karaca , şunları kaydetti:

"ABD , dünyanın en büyük hazır giyim ithalatçısı. 2018’de 103 milyar dolarla ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =