İlçede nüfus 25 kat arttı, araba koyacak yer kalmadı

Muğla’nın ilk ‘Sakin Kent’ unvanlı  Akyaka  Mahallesi'nin nüfusu Kurban Bayramı dolayısıyla 25 katına çıktı.

haber7
0

Kurban Bayramı tatilinin ikinci ve üçüncü günü de akın akın Muğla’ya gelen tatilcilerin araçları karayolunda uzun kuyruklar oluştururken günübirlik tatilcilerin gözdesi Ula’nın AkyakaMahallesi nin hem sahili , hem de sokakları tatilciler ile dolup taşıyor. 

Muğla’nın ilk ‘Sakin Kent’ unvanlı  Akyaka  Mahallesi nin yerleşik nüfusu 4 bin kişiyken , yaz aylarında özellikle hafta sonları 40-50 binlere varıyor. Kurban Bayramı tatilinde Akyaka’nın nüfusu yerleşik nüfusun 25 katı olan 100 bin kişiye dayandı. 

AKYAKA’NIN NÜFUSU İLÇE NÜFUSUNUN 4 KATI Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya , ilçenin genel nüfusunun 25 bin olduğunu , Akyaka’nın Kurban Bayramı tatilinde ilçe nüfusunun 4 , mahalle nüfusunun ise 25 katına çıktığı söyledi. En büyük sorunun otopark sorunu olduğunun altını çizen Başkan Akkaya , Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile otopark sorununa çözüm bulacaklarını açıkladı. 

NÜFUS 100 BİNE ULAŞTI Ula Belediye Başkanı Akkaya , “Kış aylarında Akyaka’nın nüfusu 4 bin. Şu anda merkez ve diğer plajlarımız ile birlikte 100 bin nüfusa sahibiz. Kış aylarında Akyaka’dan iki kamyon çöp alırken şu anda 14-16 kamyon çöp alıyoruz ama buna da yetişmek mümkün olmuyor.  Akyaka  Muğla’nın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =