Dünya savaş tarihinde bir ilk! Türkiye lazer silahla vurup düşürdü

Türkiye'nin geliştirdiği  lazer  silahının , Çin yapımı silahlı insansız hava aracı Wing Loong II'yı Libya'da düşürdüğü iddia edildi.

haber7
0

Askeri teknolojiyle ilgili analizleri ile tanınan ArmyRecognition adlı sitenin haberine göre ,  Libya  da geçtiğimiz günlerde düşürülen SİHA ,  Türkiye  ye ait  lazer  silahıyla düşürüldü.

ÇİN YAPIMI SİHA , TÜRKİYE NİN GELİŞTİRDİĞİ  lazer  SİLAHIYLA  vurup  DÜŞÜRÜLDÜ

 

 

Düşürülen SİHA nın ,  Hafter  yönetimindeki  Libya  Ulusal Ordusu (LNA) güçlerine destek amacıyla Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından kullanılan Çin yapımı  Wing Loong II  olduğu ifade edildi. Siteye göre SİHA ,  ASELSAN  yapımı 50 kW güç üreten  lazer  hava savunma sistemi tarafından Misrata kenti üzerinde uçarken vurularak düşürüldü.

DÜNYA  SAVAŞ  TARİHİNDE BİR İLK

Çin yapımı  Wing Loong II  nin düşürüldüğüne gösteren fotoğraflar geçtiğimiz günlerde sosyal medyada paylaşılmıştı. Haberde bu gelişmenin 4 Ağustos ta meydana geldiği ve dünya savaş  tarihinde  ilk defa yaşandığı aktarıldı. Haberde bu durum , "İlk defa  lazer  silahı başka bir askeri aracı , gerçek savaş ortamında imha etti" denildi.

Hedefi etkisiz hale getirmek için yoğun ısı yayarak yanmasına ya da arızalanmasının sağlanması mantığıyla çalışan  lazer  silahlar , başta Çin ve  ABD  olmak üzere bazı ülkeler tarafından son ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =