Ankara'daki inanılmaz kazalar MOBESE'de

 Konya  ,  Siirt  ,  Uşak  ve Adana'da meydana gelen trafik kazaları  MOBESE  kameralarına yansıdı. Emniyet Genel Müdürlüğü , 81 ilde  MOBESE  kameralarının kaydettiği trafik kazalarının görüntülerini paylaşmaya deva

haber7
0

MOBESE kameralarına yansıyan görüntülere göre ,  Konya  da kırmızı ışık ihlali yapan kamyonet sürücüsü , kavşaktan karşısına çıkan motosiklete yandan çarpıyor. Motosiklet sürücüsü , çarpmanın şiddetiyle havada takla attıktan sonra yere düşerek metrelerce sürükleniyor.  Siirt  te bir kamyonet sürücüsü , önünde ilerleyen ve durma noktasında yavaşladığını fark edemediği otomobile arkadan çarpıyor.

Uşak ta yolun karşısına geçmek isterken trafik ışıklarına uymayan bir yayaya tır çarpıyor.  Adana  da sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybeden bir otomobil , orta refüjde bulunan yaya geçidindeki iki yayaya çarpıyor. Yayaların çimenlik alana düştüğü , otomobilin ise karşı şeride geçtikten sonra durabildiği görülüyor.

Görüntülerin sonunda kazalara neden olan kural ihlallerine işaret edilerek , "Trafik kurallarına uysalardı , bu  kazalar  olmayabilirdi" , "Hız kurallarına uysalardı , bu  kazalar  olmayabilirdi" ve "Biraz daha dikkatli olsalardı , bu  kazalar  olmayabilirdi" şeklinde uyarılarda bulunuldu.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =