Trump'tan tepki çeken karar! Çarşamba günü imzalayacak

 ABD  yönetimi , yeni düzenlemeyle , göçmenlere devlet desteğini kesecek ve oturum izni vermeyecek.

haber7
0

Beyaz Saray dan yapılan yazılı açıklamada , yeni düzenlemenin ,  ABD  li vergi mükelleflerini ve yardıma muhtaç olanlar için ayrılan sosyal güvenlik yardımlarını korumak amacıyla getirileceği belirtildi.

Yeni düzenlemeye göre yardıma muhtaç göçmenlere hem devlet desteği kesilecek hem de oturum izni verilmeyecek.

Açıklamada , "Bu adım ,  ABD  ye gelmek isteyen göçmenlerin kendi ayakları üzerinde durmasını ve devletin sağladığı sosyal güvenlik desteğine dayanmamasını sağlayacak." ifadeleri kullanıldı.

Gelir seviyesi düşük göçmenlerin artık  ABD  devletinden sağlık sigortası , gıda veya barınma yardımı gibi destekler almasının engelleneceği belirtilen açıklamada ,  ABD  devletinden hala yardım alan oturum hakkı sahiplerinin vatandaşlık işlemlerinin yapılmayacağı ve ülkeden gönderilebileceği kaydedildi.

Açıklamada , Başkan Donald  Trump  un göçmenlerin devlet desteğine bağlı olmalarını önlemek istediği vurgulanarak , "Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası ,  ABD  ye gelmek isteyen herkesin bu kurala uyması gerektiğini ortaya koyuyor. Bu yasa kapsamındaki hukuki gereklilik uzun zamandır uygulanmadığından Amerikalı vergi mükelleflerine büyük yük biniyordu." denildi.

Ayrıca düzenlemenin , çarşamba günü imzalanacağı ve 60 gün içerisinde yürürlüğe gireceği aktarıldı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =