Keşmir'de neler oluyor? Dikkat çeken İsrail detayı

Azad Cammu  Keşmir  Başkanı Serdar Mesud Han ,  Pakistan  ile  Hindistan  arasında krize yol açan  Keşmir  sorununa ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Akşam gazetesine konuşan Mesud Han ,  Keşmir  ile  Filistin  meselelerinin birçok benzerlikle

haber7
0

Azad Cammu  Keşmir  Başkanı Serdar Mesud Han ,  Pakistan  ile  Hindistan  arasında yaşanan  Keşmir  krizine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak , "Hindistan , bu illegal davranışları , arasının çok iyi olduğu İsrail’den öğreniyor" diye konuştu.

Akşam Gazetesine konuşan Mesud Han ,  İsrail  in Gazze ve  Batı Şeria  daki yasa dışı yerleşimler dolayısıyla bölgelerde uyguladığı demografik değişime atıfta bulunarak onlarca yıldır çözülemeyen  Keşmir  ile  Filistin  meselelerinin birçok benzerlik gösterdiğini ve Keşmir’in tarihinin en karanlık döneminden geçmekte olduğunu anlattı.

"İSRAİL’İN DAVRANIŞLARINI TAKLİT EDİYORLAR"

Uluslararası toplumun Gazze yle yönelik çabalarının sonuçları ışığında , diğer devletlerden herhangi bir beklentiniz var mı? Etkili olabileceklerini düşünüyor musunuz?

Filistin , 1948 den bu yana işgal altındadır.  Keşmir  ise 1947 den beri  Hindistan  ın işgali altındadır. Yani  Filistin  ve  Keşmir  arasında bir paralellik söz konusudur.

Son zamanlarda ,  ABD  tarafından atılan  İsrail  in işgalini ve yasa dışı yerleşimlerini yasallaştırmaya çalışan bazı adımlar var , ki (ABD)  Kudüs  ü de  İsrail  in başkenti olarak tanıdı.  İsrail  in  Golan  işgalini de yasallaştırmaya çalışıyorlar. Yani evet , bu zorluklarla mücadele ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =