Ömer Tuğrul İnançer: En büyük meteryalist şeytandır!

Hukukçu , Yazar ve tasavvuf musikisinin önde gelen ismi  Ömer   Tuğrul   İnançer  , haber7.com'a önemli açıklamalarda bulundu.

haber7
0

Haber7.com Genel Yayın Yönetmeni Osman Ateşli ve Editör Asya Karagül , Türk Tasavvuf Musikisi nin önemli isimlerinden biri olan Ömer Tuğrul İnançer ile toplumsal sorunlara dair bir sohbet gerçekleştirdi.

 

 

İşte İnançer in açıklamalarından önemli başlıklar:

-Bu toplumsal değişim ve dönüşüm sürecinin kontrol altında sürdürülebilmesi sağlanabilir mi? Bu süreç hangi alanlarda desteklenmeli? Değişimin engellenmesi ya da yavaşlatılması ya da uyarlanması gerekenler nelerdir? 

Ona biz bir şey yapamayız. Nasıl ekonominin kendi kanunlarına , devletin çıkardığı kanunlar mani olamıyorsa , istediğin kadar narh koy arz talep kanunu narh kanunun bozar. Çok basit bir şey. Onun için toplumsal değişimi bozamayız. Bu değişimin zahirde olduğunu , hakikatte bir değişim olmadığını öğretmemiz lazım. Bunun da yolu Efendimiz’den geçer.  

 

 

-Bu değişimi tetikleyenler , etki edenler biz Müslümanlardan daha mı cesur?  

Hayır , daha namussuz. Her şeyden önce , elde ettikleri mali gücün kaynağı hırsızlık. Afrika ve Güney Amerika başta olmak üzere oradan sömürdükleri. Sanayi devrimi diye bize kazıkladıkları ileriliğin kaynağı ne? Özellikle Amerika’dan çaldıkları altında , Afrika’dan çaldıkları insan emeği. Kaynağı bozuk oldu mu sonu da bozuktur. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =