Ankara'nın direnci tüm algıları kırdı

S-400’lerin alımıyla oluşturmaya çalışılan ekonominin sıkıntılı günler geçireceği propagandası Ankara’nın ‘kararlı ve dirençli’ tutumuyla boşa çıktı. AK Partili kurmaylar , Başkan E

haber7
0

Türkiye nin Rusya’dan  S-400  hava savunma sistemi alma kararının ardından başlatılan ve ABD’nin ağır yaptırımları karşısında ekonominin sıkıntılı günler geçireceği , Temmuz ayından itibaren ekonomik göstergelerin yoğun şekilde bozulacağı propagandası boşa çıktı. Türkiye’nin kazanımlarını başlatan iki hayati hamleyi , Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Japonya’daki G20 zirvesinde ABD Başkanı Donald Trump’la yaptığı görüşme ve Rusya’dan  S-400  füzelerinin teslim alınması oluşturdu.

AK Parti kurmayları , ABD ile bozulan ilişkiler ve ardından Türkiye’nin , Rusya’dan  S-400  hava savunma sistemi alınması konusundaki kararı nedeniyle sıkıntılı günler yaşayacağına dair içine sokulan beklentiyi değerlendirdiler. 

İKİ KIRILMA NOKTASI

Ekonomi üzerinde kur atakları ve beraberindeki algı operasyonlarıyla gerçekleştirilmek istenen oyunun boşa çıktığına dikkat çeken AK Parti kurmayları , Türkiye’nin kazanımları konusunda kırılma noktalarını “G20 zirvesi” ve “S-400 teslimatı”nın oluşturduğuna dikkat çekiyorlar.  İzlenen ve tüm dünyanın kabul etmek durumunda kaldığı “kararlı ve dirençli” tavrı sayesinde ekonomideki beklentiler boşa çıkarken , oynanmak istenen oyunların da sonuçsuz kaldı. 

Geçtiğimiz aylarda yoğunlaşan ve Temmuz ortası ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =