Emsal olacak karar: Bayram ikramiyesi almaya hak kazandı

KDK , "dostane çözüm yolu" kapsamında SGK ile yaptığı görüşmelerle bir emeklinin  bayram  ikramiyesinin ödenmesi sağlandı.

haber7
0

Kamu Denetçiliği Kurumunun (KDK) , "dostane çözüm yolu" kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile yaptığı görüşmelerle bir emeklinin  bayram  ikramiyesinin ödenmesi sağlandı.

 

 

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre , 5 Nisan da emeklilik dilekçesi veren kişiye  emekli  aylığı bağlandı ancak 31 Mayıs ta Ramazan Bayramı öncesi  ikramiye  ödemesi yapılmadı.

Emekli ,  bayram  ikramiyesini alamadığı gerekçesiyle 14 Haziran da KDK ye başvurdu.

 

 

KDK , maaş bağlanmasının hemen sonrasına denk gelen bayramda ikramiyesinin ödenmediği gerekçesiyle başvuran  emekli  için SGK ile "dostane çözüm yolu" kapsamında görüşmelerde bulundu.

Görüşmelerin ardından  bayram   ikramiyesi  ödenen  emekli  , KDK ye mağduriyetinin giderildiğini belirten teşekkür mektubu gönderdi.

"İdarenin eylem ve işlemleriyle tutum ve davranışlarını incelemek , insan haklarına ve adalet anlayışına , hukuka ve hakkaniyete söz konusu davranışların uygunluklarını inceleyerek araştırmak ve önerilerde bulunmak" amacıyla Haziran 2012 de kurulan KDK tarafından Mart 2013 ten bu yana vatandaşlardan gelen şikayetler değerlendiriliyor.

Sağlık , sosyal güvenlik , eğitim ve ulaşım başta olmak üzere çeşitli konulardaki mağduriyetlere ilişkin şikayetleri değerlendiren KDK , sorunların giderilmesi için aralarında ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =