Valizin içinden çıktı! Şoke olacaksınız

 Antalya  Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde , polisin şüphe üzerine incelediği İzmir'den gönderilen  Valizin  içinde 2 ,20 metre uzunluğunda boa yılanı ele geçirildi.

haber7
0

Olay , 7 Ağustos Çarşamba günü ,  Antalya  Şehirlerarası Otobüs Terminali nde meydana geldi.  Antalya  Şehirlerarası Otobüs Terminali nde , bir  valiz  polisin dikkatini çekti. Bunun üzerine valizi inceleyen polis , içinde  yılan  olduğunu tespit etti. Polisin haber vermesi üzerine olay yerine Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 6 ncı Bölge Müdürlüğü ne bağlı  Antalya  Şube Müdürlüğü merkez ekipleri geldi. Ekiplerin yaptığı incelemede hayvanın 2 ,20 metre uzunluğunda boa yılanı olduğu belirlendi. Görevliler , bir süre sonra yılanı teslim almaya gelen ismi açıklanmayan kişinin ifadesine başvurarak , bu ve benzeri hayvanların beslenmesinin , bulundurulmasının ve satılmasının yasak olduğu hakkında bilgi verdi.

 6 BİN 500 TL CEZA   Kaçak yollarla  Antalya  ya getirilen boa yılanına el konularak  Antalya  Hayvanat Bahçesi ne yedi emin senedi ile teslim etti. Yılanı almaya gelen kişi hakkında da 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanununun 18/1 maddesi gereğince ticareti yasaklanan yerli ve yabancı hayvanları bulundurma suçundan 6 bin 500 TL para cezası kesildi.  

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =