'Rusya'ya karşı iklim silahı kullanılmış olabilir'

 Sibirya  bölgesinde çıkan orman yangınları ve Moskova’daki şiddetli yağışlarla ilgili yorum yapan Rus vekil Juravlev , ülkede yaşanan doğa anomalilerinin  iklim  silahının  kullanılmış  olmasından kaynaklanabileceğini fikr

haber7
0

Rus parlamentosunun alt kanadı Duma milletvekillerinden Aleksey Juravlev , Rossiya-1 televizyonunda katıldığı 60 Dakika programında , Rusya’nın  Sibirya  bölgesinde çok geniş alanda orman yangınları meydana gelmesi ve Moskova’da şiddetli yağışlar yaşanmasının olası nedenlerini değerlendirdi.

Rus vekil , ülkeye  karşı   iklim  silahının  kullanılmış  olabileceğini söyledi.

Rusya’nın birkaç yüzyıldır ilk kez yeni silahlarıyla Batı’ya  karşı  üstünlük elde ettiği , hipersonik füzeleri olmayan Batı ülkelerinin ‘ne yapacaklarını şaşırdığına dikkat çeken Juravlev , sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Onların  iklim   silahı  denemiş olabileceklerini düşünüyorum. Böyle bir yaz olamaz , hepimiz olamayacağını anlıyoruz. Yangınlar , Moskova’da şiddetli yağışlar meydana geliyor. Washington ‘bölge komitesi’ işbaşında. Bunun ciddi bir şey olduğu ve buna  karşı  doğru bir tutum ortaya konması gerektiği kanısındayım."

Rus vekil ,  Rusya  Acil Durumlar Bakanlığını ise başkent sakinlerini ülkenin Avrupa kesimine yaklaşan güçlü rüzgâr konusunda bilgilendirip uyardığı için övdü.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =