Tam 2 yıl oldu! İyi ki varsın Eren...

11 Ağustos 2017'de şehit edilen  Eren  Bülbül’ün ikinci ölüm yıldönümü bu  yıl  Kurban Bayramı’na denk geldi. Oğlunun mezarı başında dua eden gözü yaşlı annesi “İki  yıl  oldu

haber7
0

Trabzon’un  Maçka  ilçesi kırsalında 11 Ağustos 2017’de PKK’lı teröristlerin Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik’le birlikte şehit ettiği 15 yaşındaki  Eren  Bülbül , ikinci yılında anılıyor. Eren’in şehadeti Türkiye’yi yasa boğarken; odun taşırkenki fotoğrafı ile “Biri de çıkıp demiyor ki  Eren  iyi ki varsın” paylaşımı hafızalarda derin iz bırakmıştı. Sevenlerinin “İyi ki  varsın  Eren” sözleriyle hatırladığı Bülbül , çalışkanlığı , vatan sevgisi ve kahramanlığıyla herkese örnek oldu.

GELECEK DİYE BEKLİYORUM

Eren’in ailesinin acısı ilk günkü tazeliğini koruyor. Oğlunun kabrini her gün ziyaret eden anne Ayşe Bülbül , “Acım çok büyük ve asla hafiflemez.  Eren  şehit oldu , oradan yüreğime biraz su serpiliyor ama bu acı , bu hüzün bitmez. İkinci  yıl  oldu ben hala  Eren  gelecek diye bekliyorum. Yatıyorum , kalkıyorum Eren. Uyurken bile onunla konuşuyorum” dedi. Şehit Eren’in ablası Gizem Bülbül de şunları söyledi: “Eren’in iki lafından biri ‘Ben şehit olacağım’ idi.  Eren  hep ‘Ben askere doğuya gideceğim , şehit olacağım’ derdi. Hep vatan sevgisi vardı. Eren’siz  Tam  iki sene oluyor. Her adımımızda nereye gidersek gidelim , o bizimle.  Eren  bizim içimizde hep yaşıyor.” 

ADI YAŞIYOR

Şehit  Eren  Bülbül hem memleketi hem de Türkiye de ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =