Yemen'de meşru hükümet komutanı Güney Geçiş Konseyi'ne katıldı

Yemen'de  meşru  hükümete bağlı Özel Kuvvetler Komutanlarından Tuğgeneral Fadıl Baiş , Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) destekli  Güney   Geçiş   Konseyi  kuvvetlerine katıldığını açıkladı.

haber7
0

Güney Geçiş  Konseyi  tarafından yayımlanan bir videoda Baiş ,  meşru  hükümet güçlerinden ayrılarak askerleriyle Güney Geçiş  Konseyi  güçlerine katıldığını duyurdu.

Baiş , "Asker ve subaylarımızla başkanı Aydarus ez-Zubeydi olan Güney Geçiş  Konseyi  güçlerine katıldığımızı duyuruyoruz." diyerek , Özel Kuvvetler komutasındaki diğer askerlere de Güney Geçiş  Konseyi  ne katılmaları çağrısında bulundu. 

Baiş ,  meşru  hükümete bağlı Özel Kuvvetlerden son dönemde ayrılan ikinci komutan oldu.

Yemen in güneyindeki geçici başkent Aden de , hükümete bağlı güçlerle BAE destekli Güney Geçiş  Konseyi  bünyesindeki Hizam el-Emni güçleri arasında çarşamba gününden bu yana çatışmalar devam ediyor.

Yaşanan çatışmalarda 7 si sivil 18 kişi hayatını kaybetmiş , 61 kişi de yaralanmıştı. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =