Açıklama geldi! Petrol fiyatları yükselişe geçti

Suudi Arabistan'ın  petrol  şirketi Aramco'nun halka arzıyla ilgili haberler üzerine , Uluslararası Enerji Ajansı'nın "talep artışında yavaşlama" öngörüsüne karşın ,  petrol   fiyatları  yeniden y&uum

haber7
0

Suudi Arabistan ın  petrol  şirketi Aramco nun halka arzıyla ilgili haberler üzerine , Uluslararası Enerji Ajansı nın "talep artışında yavaşlama" öngörüsüne karşın ,  petrol   fiyatları  yeniden yükselişe geçtiği belirtildi.

Batı Teksas hafif petrolü yüzde 3.89 artışla 54.27 dolara , Türkiye de akaryakıt fiyatlarının belirlenmesinde ölçüt olarak kullanılan Brent petrolün varil fiyatı da yüzde 2.58 artışla 58.86 dolara yükseldi.

The Wall Street Journal ın (WSJ) , adının açıklanmasını istemeyen bir Riyad yetkilisine dayandırdığı haberine göre , yakın zamanda uluslararası piyasalarda 12 milyar dolarlık borçlanma yapan Suudi Arabistan yönetimi , dünya  petrol  devi Aramco nun halka arzına ilişkin çalışmaları hızlandırdı.

Haberde , Suudi Arabistan ın , modernizasyon çalışmaları ve savunma harcamaları nedeniyle ihtiyaç duyduğu finansman için birkaç hafta içinde "uluslararası bankaların kapısını çalmasının" beklendiği belirtildi.

WSJ haberinde , Suudi Arabistan Enerji Bakanı Khaled al-Falih in , halka arzı daha çok "şeffaflık gerektiren" New York ta yapmak istediğine dikkat çekilerek ,  petrol  İhraç Eden Ülkeler Örgütü nün (OPEC)  petrol  arzı kısıntıları için kota belirleme çalışmalarının da zorlaşabileceğinin altı çizildi. Buna göre , OPEC in en büyük üyesi Suudi Arabistan ın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =