Vatandaş böyle karşı çıktı: Ölüme razıyız, bu iş olmayacak

 Dicle Elektrik  enerji kayıpları ekipleri , Şırnak’ın Silopi ilçesinden sonra dün de kaçak kullanım oranının yüzde 75 olduğu Diyarbakır’ın Güleçoba Mahallesi’nde engelleme ile karşılaştı.

haber7
0

Sorumluluk bölgesinde bulunan illerde kaçak tüketimle mücadele konusunda kararlılığını her fırsatta gösteren  Dicle Elektrik  enerji kayıpları ekipleri , bu kez kayıt dışı kullanımın yüzde 75 olduğu Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesine bağlı Güleçoba Mahallesi’ne gitti. Toplam 22 kişiden oluşan 11 kaçak kontrol ekibi jandarmanın güvenlik tedbiri almasının ardından 190 abonenin bulunduğu mahallede çalışma başlattı. 

“Ölüme  razıyız  , bu iş olmayacak” 

Kısa süre sonra mahalle sakinlerinden bazıları , ekipteki görevlilere hakaret ve küfürler ederek çalışmalarını engellemeye başladı. Jandarmanın sükunet çağrısında bulunması üzerine bazı mahalle sakinlerinin “Cezaya  razıyız  , karakola da  razıyız  , ölüme de razıyız. Bugün bu iş olmayacak. Beni öldürsünler. Çıkın dışarı” diyerek kaçak kontrol ekiplerini mahalle dışına çıkarmaya çalıştığı dikkat çekti. Ekipteki görevlilerin cep telefonu kameralarına yansıyan görüntülerde jandarmanın , mahalle sakinlerinden bazılarının silahlanmaya çalıştığı konusunda uyarıldığı da belirlendi. 

Olayların büyümemesi için mahalleden ayrıldılar 

Yaşanan gerilim kısa süre sonra taşlı saldırıya dönüşünce , jandarma da olayları ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =