Ömer Tuğrul İnançer: Başıboş yaşamayı hürriyet zannediyoruz!

Hukukçu , Yazar ve tasavvuf musikisinin önde gelen ismi  Ömer   Tuğrul   İnançer  , haber7.com'a önemli açıklamalarda bulundu.

haber7
0

Haber7.com Genel Yayın Yönetmeni Osman Ateşli ve Editör Asya Karagül , Türk Tasavvuf Musikisi nin önemli isimlerinden biri olan Ömer Tuğrul İnançer ile toplumsal sorunlara dair önemli sohbet gerçekleştirdi.

İşte İnançer in açıklamalarından önemli başlıklar:

Türkiye’de hızlı bir toplumsal yozlaşma yaşadığımızı söyleyebiliriz. Bunun sonucu olarak evde , işte , trafikte sürekli bir cinnet hali yaşıyoruz. Bu toplumsal yozlaşma ve hoşgörüsüzlüğe karşı nasıl direnebiliriz? Tedavi reçetesi nelerdir? 

 

 

"Bu tespitler doğru da zaten bütün mesele tespitlerin doğru yapılabilmesidir. Çünkü teşhis tedavinin yarısıdır. Teşhisi koyduysak tedavini %50’si bitmiş demektir. Bu doğru teşhisin tedavisi ise... Ana prensip şu; Allah-u Zülcelal devasız dert yaratmamıştır. Tabi insanoğlu ne yazık ki ölümü bir dert olarak görüyor , ona da deva istiyor. Halbuki ölüm dert değildir. Bunun bilirse diğer yaşama sırasında her derdin devası vardır. Bu devaların komprime hale getirilmiş , herkes tarafından kullanılabilecek olanı aslında basit ama derinine daldığımız zaman basit olmadığını gördüğümüz bir reçetesi var , iki kelimeden ibaret: Muhammed Mustafa (s.a.v.) Bizim inanç sistemimizde -böyle konuşulunca modern olunuyor ya , dinimizde deyince sanki 1400 sene evvele gidiyoruz- ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =