Trabzon’da 217 kişi zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Trabzon'un Maçka ilçesinde  217   kişi  mide bulantısı , kusma ve ishal şikayetiyle  hastaneye  başvurdu. İlçede içme suyu kaynaklarından numune alınırken olayın nedeni araştırılıyor.

haber7
0

Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta , Yaz ishali olabiliyor. Yine turist ishali dediğimiz iklim , mekan değişikliklerinden kaynaklı da olabiliyor. Şu an için mümkünse birkaç gün içme sularının kullanılmamasını , aynı zamanda sebze ve meyvelerin çok iyi yıkanarak tüketilmesini , herhangi bir kirli ortamdan temin etmemelerini ve mümkün olduğunca da suyu kullanacaklarsa da kaynatarak içmelerini öneriyoruz dedi.

Maçka ilçesinde dünden itibaren birçok  kişi  , mide bulantısı , kusma ve ishal şikayetiyle  hastaneye  başvurdu. Tedaviye alınanların sayısı 217’ye yükseldi. Tedavileri tamamlananlar taburcu edilirken , durumu ağır olan  kişi  bulunmadığı belirtildi. Sağlık , Tarım ve Orman İl Müdürlükleriyle Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekiplerinin inceleme başlattığı ilçede su kaynaklarından numuneler alındı.

Eşini  hastaneye  getirdiğini anlatan Fahri Kalkan , "Serum tedavisi uygulandı. Şikayeti henüz geçmedi. Neden olduğu konusunda henüz net bilgi verilmedi. Su veya havalardan dolayı olabileceği söylendi" dedi.

SUYU KAYNATARAK İÇİN UYARISI

Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta , hastanelere mide bulantısı , tedavileri tamamlanan hastaların çoğunun taburcu edildiğini söyledi. Usta , başvuruların nedenlerinin araştırıldığını ifade etti.

Usta , "Bunların hiçbirinde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =