Kürdan kullanmanın zararlar neler? Kürdanın dişlere yaptığı etki...

Yemek sonrası sık sık kullanılan kürdan göründüğü kadar masum değil.  diş  aralarının temizliğinde yaygın olarak kullanılan ahşap kürdanların ,  diş  ve  diş  etlerine zarar veriyor. Peki kürdan kullanımının

haber7
0

Yemekten sonra artıkları temizlemek için dişlerimize sürdüğümüz o basit tahta çubuğun aslında ne kadar zararlı olabileceğini duyunca siz de çok şaşıracaksınız. Dişlerin arasında kalan yemek artıklarının temizlenmesinde  kürdan  kullanımı ,  diş  eti çekilmesi ve zamanla  diş  kayıplarına neden oluyor. 

Kürdan kullanmak , özellikle de dikkat etmeden bilinçsizce kullanmak ,  diş  minesine zarar verir ,  diş  etinizde hasara yol açar ve  diş  köklerini tahriş eder.

Bu da  diş  eti apsesine ve zamanla  diş  kayıplarına sebep olur. Ayrıca  kürdan  , ağız içindeki dengeyi bozarak  diş  eti çekilmesine ciddi anlamda zemin hazırlar.  diş  etlerine batması durumunda da ağız enfeksiyonları oluşur.

KURBAN BAYRAMINDA DİŞ ETİ SORUNLARI ARTIYOR

Kurban Bayramı sonrasında genelde  diş  rahatsızlıklarında artış gözlendiğini dile getiren uzmanlar "Yoğun et tüketimiyle farklı  diş  sorunlarından dolayı  diş  rahatsızlığı ortaya çıkabiliyor. Özellikle  kürdan  kullanımı bunu etkiliyor. Dolayısıyla bu gibi durumlarda tedavi için özellikle  diş  eti hastalığı ile uğraşan bir hekime başvurulmalıdır."

KÜRDAN YERİNE NE KULLANILMALI?

Tarih boyunca ,  kürdan  kullanmak dişler arasındaki bölgelerin temiz tutulmasına yardımcı bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =