FETÖ’nün gizemli kasası

FETÖ’nün Rusya yapılanmasına yönelik soruşturmada gözaltına alınan Enes Gülerer’in (29) ilginç bağlantıları çıkarken verdiği ifadeler de savcılığı şaşkına çevirdi

haber7
0

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca FETÖ’nün Rusya yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında kritik bir iddianame hazırlandı. Düzenlenen iddianamede , 29 yaşındaki Enes Gülerer’in , “Silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçundan cezalandırılması istendi. İtirafçı olarak 31 FETÖ’cüyü fotoğraflarından teşhis eden Enes Gülerer’in , başka bir örgüt üyesinin ifadesiyle deşifre edildiği ve yurt dışından Türkiye’ye geldiği sırada İstanbul’da yakalandığı öğrenildi.

 

 

EV ABİSİ RUSYA İMAMIYMIŞ

İddianamede , FETÖ’nün Rusya imamının Kerim Has olduğu belirtildi. Hakkında ayrıca bir soruşturma yürütüldüğü öğrenilen Has’ın , Moskova Devlet Üniversitesi’nde yüksek lisansını yaptığı , aktif olarak televizyon yayınlarına katıldığı bilgisi soruşturma dosyasında yer aldı. Şüpheli  Enes Gülerer  , ifadesinde , Kerim Has ile Rusya’da aynı evde kaldıklarını anlattı. Gülerer , “2009 yılında üniversite okumak amacıyla  FETÖ  vasıtasıyla Rusya’ya gittim. Burada beni karşılayan Abdurrahman İçyer , beni örgüt evine yerleştirdi. Kalmış olduğum örgüt evinde ev abisi Kerim Has isimli şahıstı” dedi.

 

 

FETÖ’NÜN MOSKOVA TEMSİLCİSİYLE İRTİBATLI

İddianamede , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =