Mustafa Çalışkan'dan genç polislere Hz. Ömer nasihati

Arnavutköy  Polis  Meslek Eğitim Merkezinde (POMEM) eğitimlerini tamamlayan 290'ı kadın 714  Polis  için mezuniyet töreni düzenlendi. Törende konuşma yapan İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr.  Mustafa  Çal

haber7
0

Habertürk ten Nihat Uludağ ın haberine göre , Arnavutköy  Polis  Meslek Eğitim Merkezinde (POMEM) 23. Dönem eğitimlerini tamamlayan 290 ı kadın 714  Polis  için mezuniyet töreni düzenlendi. Törene İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özyiğit , İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr.  Mustafa  Çalışkan ,  Polis  Okulu Müdürü Vedat Mercan ve mezun olan polislerin aileleri katıldı.

GENÇ POLİSLERDEN NEFES KESEN GÖSTERİ

Mezun olan polisler için düzenlenen törende , erkek ve kadın polisler yakın savunma tekniklerinden oluşan özel bir gösteri yaptı.

YEMİN TÖRENİYLE MESLEĞE İLK ADIMLARINI ATTILAR

Nefesleri kesen gösterinin ardından genç polisler Bayrak ve Kur an üzerine yemin ederek meslek hayatlarına başladı.

ÇALIŞKAN DAN HZ. ÖMER NASİHATI

Törende konuşma yapan İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr.  Mustafa  Çalışkan , “Benim polislikle ilgili bir takım mesleğe başladığımdan beri örnek aldığım insanlar veya örnek aldığım davranış şekilleri var. Polislik tarihine baktığınızda , Selçuklu devletini kuran Selçuk Bey ilk  Polis  müdürüdür ilk Subaşıdır. Yine Hz Ömer , polislik tarihini irdeleyenler için ayrı bir önem arz eder.

Hz Ömer , polislikle , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =