Bodrum'da büyük yangın: Dakikalarla yarışıyorlar

Muğla'nın  Bodrum  ilçesinde  orman yangını  çıktı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangına 5 helikopter , 50 arazözle müdahale ediliyor. Vali Civelek , yangının yerleşim yerlerine ulaşmaması için &cced

haber7
0

Muğla nın Bodrum ilçesinde  orman yangını  çıktı.

 

 

Mumcular Mahallesi Kanalyolu mevkisinde dumanların yükseldiğini görenler , durumu itfaiye ve orman ekiplerine bildirdi. 

Bölgeye sevk edilen 5 helikopter , 50 arazöz ve 150 orman işçisiyle , rüzgarın etkisiyle yayılan yangına müdahale ediliyor.

 

 

VALİ CİVELEK TEN AÇIKLAMA

Muğla Valisi Esengül Civelek ,  Bodrum  da çıkan orman yangınının rüzgarın etkisiyle büyüdüğünü söyledi.

Ekiplerin kısa sürede olay yerine ulaştığını belirten Civelek , "Ekipler yangını kontrol altına almak için havadan ve karadan müdahalesini sürdürüyor." dedi.

Civelek , yangını yakından takip ettiğini , alevlerin yerleşim yerlerine ulaşmaması için de gereken çabanın gösterildiğini ifade etti.

Öte yandan  yangın  bölgesine , hava ve kara desteği için Aydın ın Nazilli ilçesi ve İzmir in yanı sıra yakın illerden destek ekipler çağrıldığı öğrenildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =