'Türk iş adamlarını Malezya'ya götürmek istiyoruz'

Türkiye'nin Kuala Lumpur Büyükelçisi Merve Kavakcı , "Türk iş  adamlarını  Malezya'ya  götürmek  istiyoruz. Oradaki yatırımlarımızı artırmak istiyoruz." dedi.

haber7
0

Türkiye nin Kuala Lumpur Büyükelçisi Merve Kavakcı , Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu nun "Yeniden Asya" açılımı kapsamında  Malezya  ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilere ivme kazandırmak istediklerini belirterek "Türk iş  adamlarını   Malezya  ya götürmek istiyoruz. Oradaki yatırımlarımızı artırmak istiyoruz." dedi.

Büyükelçi Kavakcı , 11. Büyükelçiler Konferansı na katılmak üzere bulunduğu Ankara da AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

"Malezya ve Türkiye iki kardeş ülke." diyen Kavakcı , ancak bu kardeşliğin tam anlamıyla ekonomik ilişkilere yansımadığına işaret etti.

Kavakcı , Çavuşoğlu nun konferansta duyurduğu "Yeniden Asya" açılımı kapsamında  Malezya  ile Türkiye yakınlaşmasına hız kazandırmak istediklerini kaydetti.  Malezya  Başbakanı Mahathir Muhammed in de Türkiye ye gelişinin bu bağlamda değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Kavakcı , "Mahathir , Türkiye yi çok önemseyen bir lider." diye konuştu.

Kavakcı , iki ülke arasındaki dayanışmanın kazan kazan formülüyle , birlikte gelişme ve büyümeyi hedefleyen anlayışla ilerletilmesi gerektiğini belirtti.

"İKİLİ TİCARETİ YENİ SEVİYELERE ÇIKARMAK İSTİYORUZ"

İkili ticarette Türkiye aleyhine ticaret açığı olduğunu söyleyen Kavakcı , "Biz hem burada bir denge oluşturmak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =