İsrail Dışişleri: Ne biz Erdoğan'ı seviyoruz ne de o bizi...

 İsrail   Dışişleri  Bakanı  Israel Katz  , Türkiye ile neti bir husumetlerinin olduğunu  Erdoğan  üzerinden örneklendirerek anlattı. Katz , "Ne  biz  Erdoğan'ı  seviyoruz  ne de o bizi" ifadelerini kullandı.

haber7
0

İsrail  Dışişleri  Bakanı  Israel Katz  , Birleşmiş Milletler in (BM) Haziran ayında düzenlediği bir toplantı nedeniyle gittiği Abu Dabi de Birleşik Arap Emirlikleri nden üst düzey bir yetkili ile bir araya geldiğini söyledi. Katz ,  Körfez  ülkeleriyle yakınlaşma gerekçesini , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  ı örnek vererek açıkladı.

Katz ,  BAE  deki temaslarıyla ilgili olarak dün  İsrail  Parlamentosu nun (Knesset) Dış İlişkiler ve Savunma Komitesi ne bilgi verdi. Bilgilendirmenin kısa bir bölümünde gazeteciler de salona alındı.

Jerusalem Post gazetesinde yer alan habere göre Katz ,  İsrail  in Basra Körfezi nde yer alan ülkelerle işbirliğini artırmasının nedenlerine yönelik bir soruya , "Ne  biz  (Erdoğan ı)  seviyoruz  , ne de o bizi. (Körfez deki) ülkeler de  Türkiye  ve Katar da en radikal haliyle görülen Müslüman Kardeşler in en az İran kadar tehdit yaratmasından dolayı onu sevmiyor" yanıtını verdi.

Israel Katz ,  Türkiye  ile  İsrail  arasında "net bir husumet" bulunduğunu ancak ticaretin devam ettiğini belirterek , Suriye iç savaşının ardından daha sıklıkla tercih edilen  İsrail  deki Hayfa Limanı ndan Basra Körfezi ne giden yol üzerinden ticaret yapanlar arasında  Erdoğan  ın ailesinden bazı kişilerin olduğunu da iddia etti.

Katz , "Bu bölgede hem dost hem düşman olan ülkeler olduğunu ve bir konuda anlaşamazken , bir başka konuda işbirliği ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =