Yunanistan'ın başkenti Atina'da görüşme gerçekleştiren  İsrail  ,  ABD  ,  Yunanistan  ve  Güney   Kıbrıs  Yönetimi , Doğu Akdeniz'deki enerji meselelerini masaya yatırdı.  ABD  ,  İsrail  ,  Güney   Kıbrıs  ve Yunanis

haber7
0

Yunanistan ,  ABD  ,  İsrail  ve Güney  Kıbrıs   Rum   Kesimi  nin enerji bakanları başkent Atina da bir araya geldi. Yapılan görüşmelerde birçok konuda anlaşma sağlandı ve işbirliğinin daha da arttırılması kararlaştırıldı.

Yunanistan Enerji Bakanı  Kostis Hatzidakis  , görüşme sonrası yaptığı açıklamada ,  Yunanistan  ,  İsrail  ,  Kıbrıs   Rum   Kesimi  ve  ABD  nin enerji , siber ve altyapı güvenliğindeki işbirliğini ilerletme kararı aldığını söyledi.

Kıbrıs  Rum   Kesimi  Enerji Bakanı  Yiorgos Lakkotrypis  gazetecilere verdiği demeçte , ülkesinin doğal kaynakları arama hakkı konusunda meslektaşlarından güvence ve tam destek aldıklarını açıkladı.

ABD Dışişleri Bakanlığı nın Enerji Kaynaklarından Sorumlu Müsteşarı  Frank Fannon  ise , enerjinin bölgede daha geniş siyasi istikrar için bir köprü olabileceğini dile getirdi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: HABER7 / DIŞ HABERLER SERVİSİ Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =