TŞOF'tan bayram tatiline çıkacaklara uyarı

 TŞOF  Başkanı  Fevzi Apaydın  , "Sürücülerimiz yoğunluktan dolayı her zamankinden daha dikkatli davranmalı. Uzun yola çıkacak vatandaşlarımız araçlarının yola hazır olduğunu kontrol ederek bakımlarını muhakk

haber7
0

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı  Fevzi Apaydın  , Kurban Bayramı tatili için seyahate çıkacak sürücülerin her zamankinden daha dikkatli davranmaları gerektiğini belirterek , "Uzun yola çıkacak vatandaşlarımız araçlarının yola hazır olduğunu kontrol ederek bakımlarını muhakkak yaptırmalı." ifadesini kullandı.

Apaydın , yazılı açıklamasında ,  Bayram  dönemlerinde trafikteki araç sayısının diğer dönemlere göre 10 kat arttığını kaydetti. Trafik yoğunluğundan dolayı  Bayram  tatillerinde kaza riskinin oldukça yükseldiğine işaret eden Apaydın , son günlerde hava sıcaklığının normalin üzerinde seyretmesinin neden olduğu dikkat dağınıklığı ve asfalt erimelerine karşı oldukça sürücülerin tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi.

Bayram tatilinde seyahate çıkacak sürücülere trafik yoğunluğu nedeniyle her zamankinden daha dikkatli davranmaları uyarısında bulunan Apaydın , "Uzun yola çıkacak vatandaşlarımız araçlarının yola hazır olduğunu kontrol ederek bakımlarını muhakkak yaptırmalı. Bunun yanı sıra trafik kazalarını en aza indirmek için önce saygı göstermeyi öğrenmemiz gerek. Karşıdan gelen aracın bize yol vermesini beklemeden jest yapıp yol vermeliyiz." ifadesini kullandı.

Apaydın , trafik kazaları sebebiyle  Bayram  sevincinin üzüntüye dönüşebildiğine işaret ederek , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 8 =