Trump açıkladı! Daha fazla ödeme yapacaklar

ABD Başkanı Donald  Trump  , Güney Kore'nin geçen yıl Kuzey Kore'ye karşı askeri savunma için ABD'ye 990 milyon dolar (5 ,4 milyar lira) ödediğini açıkladı.

haber7
0

Trump , sosyal medya hesabı Twitter dan yaptığı paylaşımda , "Güney  Kore  , Kuzey e karşı askeri savunma için ABD ye  Daha   fazla  ödeme yapmayı kabul etti." ifadesini kullandı.

 

 

Güney  Kore  nin geçen yıl Kuzey  Kore  ye karşı askeri savunma için ABD ye 990 milyon dolar ödediğini belirten  Trump  , iki ülke arasındaki ilişkilerin çok iyi olduğunu söyledi.

Trump , "ABD’ye yapılan ödemeleri  Daha  da artırmak üzere görüşmeler başladı. Zengin bir ülke olan  Güney Kore  de ABD tarafından sağlanan askeri savunmaya katkı sunmak konusunda yükümlülük hissediyor. İki ülke arasındaki ilişkiler çok iyi." ifadesini kullandı.

 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =