Sezonun ilk kuru incirine 100 liralık sembolik fiyat

Dünyanın en önemli incir üretim merkezi Aydın'da  Sezonun  ilk  kuru  inciri , kilogramı  100   liralık   sembolik  fiyatla satıldı.

haber7
0

Aydın Ticaret Borsası nda düzenlenen ilk ürün töreninde Germencik , Kuyucak ve Köşk ilçelerinden üreticilerin getirdiği taze ve  kuru  incirler sergilendi.

 

Burada konuşma yapan Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger , bereketli bir  Sezonun  yaşandığını söyledi.

Bu yıl incirde rekoltenin oldukça iyi olmasının beklendiğini ifade eden Köşger , "İncirin kalitesi de çok iyi durumda , güzel bir sezon geçiriyoruz" dedi.

 

Aydın Ticaret Borsası Başkanı Fevzi Çondur da rekoltenin geçen yıla göre çok daha iyi olduğunu , net rakamın bayramdan sonra açıklanacağını ifade etti.

Konuşmaların ardından farklı ilçelerden 4 üreticinin getirdiği  100  kilogram  kuru  incir ,  Borsa  tarafından  sembolik  olarak kilogramı  100  liradan satın alındı.

Üreticilerin altınla ödüllendirildiği tören sonrası katılımcılara incir baklavası ikram edildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =