'Bilgisayar arızası' yüzünden 100'e yakın uçuş iptal

British Airways'in  Bilgisayar  sistemindeki arıza nedeniyle Londra'daki 100'e  yakın   uçuş   iptal  edilirken şirkete ait 200'e  yakın  uçuşta da 5 saati bulan rötarlar yaşandı.

haber7
0

İngiliz havayolu şirketi British Airways in (BA)  Bilgisayar  sistemindeki arıza nedeniyle Londra daki  100  e  yakın  uçuş  iptal  edildi.

BA nın  Bilgisayar  sistemindeki arıza sebebiyle Londra da Heathrow Havalimanı nda 81 , Gatwick te 10 uçuş  iptal  edilirken 200 uçuşta da 5 saati bulan rötarlar yaşandı.

BA dan yapılan yazılı açıklamada , iptaller ile rötarların "sistem sorununa" bağlı olduğu doğrulanırken mağdur olan yolculardan özür dilendi.

Şirket tarafından sorunun , Avrupa uçuşlarıyla sınırlı olduğu savunuldu ancak mağdur yolcuların sosyal medya paylaşımları , sorunun Japonya dan ABD ye kadar küresel ölçekte yaşandığını gösterdi.

Şirketin  Bilgisayar  sisteminde check-in ve kalkışlara ilişkin bölümlerde baş gösteren problemin sürdüğü belirtiliyor.

BA nın  Bilgisayar  sistemlerinde 2017 de yaşanan ve iki gün süren sorun nedeniyle 75 bin yolcu olumsuz etkilenmiş; şirket  100  milyon sterlini bulan zararla karşı karşıya kalmıştı.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =