Dokuzuncu "uçan kale" Türkiye'ye teslim edildi

Türk Silahlı Kuvvetlerinin taktik ulaştırma kabiliyetlerini artıran  A400M  uçaklarının 9'uncusu  teslim  alındı. "Uçan kale"nin Türk pilotları tarafından bugün Türkiye'ye getirilerek Kayseri 12.

haber7
0

Türk Silahlı Kuvvetlerinin taktik ulaştırma kabiliyetlerini artıran A400M uçaklarının 9 uncusu Türkiye ye  teslim  edildi. "Uçan kale"nin Türk pilotları tarafından bugün Türkiye ye getirilerek Kayseri 12. Hava Ulaştırma Üs Komutanlığı na konuşlandırılması bekleniyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin taktik ve ulaştırma kabiliyetlerini artıran  A400M  uçaklarının Türkiye ye teslimatı sürüyor.  Türkiye nin , dahil olduğu ve Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından yürütülen  A400M  Projesi kapsamında üretilen 9 uncu uçağın test ve kabul faaliyetleri , üretiminin gerçekleştiği İspanya nın Sevilla kentinde tamamlandı.  Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir in , sosyal medya hesabı Twitter dan  teslim  haberini duyurduğu uçağın , Türk pilotlar tarafından bugün Türkiye’ye getirilerek Kayseri 12. Hava Ulaştırma Üs Komutanlığı na konuşlandırılması bekleniyor.  Airbus ın tesislerinde üretimi yapılan 9 uncu uçak , şu ana kadar  teslim  edilen en üst konfigürasyona sahip olup , Hava Kuvvetleri nin gücüne güç katacak ve ülkenin savunmasına önemli katkı sağlayacak. 10 UNCU UÇAK 2022 DE TESLİM ALINACAK Türkiye , söz konusu projede Almanya , Belçika , Fransa , İngiltere ve İspanya ile 6 katılımcı ülkeden birisi. İlk uçağını 2013 te alan Türkiye nin en son  A400M  uçak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =