İmzalar atıldı! Pentagon ile 405.7 milyon dolarlık dev anlaşma

ABD'li  Lockheed Martin  firması ile  Pentagon  , büyük çaplı roket motorlarının tasarım , geliştirme , üretim ve entegrasyon faaliyetleriyle ilgili olarak 405.7  milyon   dolarlık  bir sözleşme imzaladı.

haber7
0

ABD li  Lockheed Martin  firması ile  Pentagon  arasında 405.7  milyon   dolarlık  bir sözleşme imzalandı. Sözleşmede firma , büyük çaplı roket motorlarının tasarım , geliştirme , üretim ve entegrasyon faaliyetleri yürütecek.

Söz konusu  anlaşma  kapsamında yapılacak olan çalışmalar , Orta Menzilli Konvansiyonel Hızlı Saldırı Silah Sisteminin (Intermediate Range Conventional Prompt Strike Weapon System) uçuş testleriyle ilgili ekipman tedarikini içermekte. Çalışmaların , Ocak 2024’e kadar tamamlanması planlanmakta.

Ve Rusya ile  ABD  dünyayı sarsan açıklamayı yaptı:  INF  artık bitti

ANLAŞMANIN ZAMANLAMASI DİKKAT ÇEKTİ

Prompt Global Strike (PGS) ,  ABD  Ordusunun dünyanın herhangi bir yerine 1 saat içerisinde hava saldırısı yapmasını sağlayacak bir sistem geliştirmek için yapılan bir askeri çabadır. Bu anlaşmanın ,  ABD  nin  INF  (Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler) Antlaşmasından hemen sonra imzalanması son derece dikkat çekti.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =